Како да се направи себе си да се нагоре во раните утрински часови

Како да се направи себе си да се нагоре во раните утрински часови Како сакате да спијат во утринските часови и не слушам крикот на алармот во спротивно, која е толку внимателно скршени и се обидува да нè подигне. Зошто не постои расположение во утринските часови, туку затоа што тоа е многу тешко да се нагоре и ова беше првично лошо расположение. Излегува дека на ден се уште не беше време да се започне како да немаат никакви расположение или енергија за да го започнете денот, да се облекуваат за на работа и да ги преземат време да се започне на автомобилот. Како да се направи себе си да се нагоре во раните утрински часови и се чувствуваат излив на енергија? Главната работа - да бидете сигурни дека се подготвени за промени и да научат да преговара со сила на волјата.

Правило број еден, сетете се дека сте убава и дека во светот се едно. Ова е докажано од страна на научниците дека светот навистина не е како човек од вас, и никогаш нема да биде. Нека изглед на нешто и да се најде сродство, но не повеќе. Ти секогаш ќе биде универзална, неспоредлив и сигурен. Значи, кога ќе се разбудам, се сеќавам на нивните позитивни квалитети кои го цениме во себе и на луѓето околу вас. Второ - тоа е вашата омилена личност.

Будејќи се, мислам за тоа, и зошто не станам рано и да се подготви појадок, кој ви послужи убаво во кревет и на тој начин го изненади својот омилен толку рано да се посети. Тој ќе биде многу изненаден дека жена му се заложи за него во раните утрински часови, а не во попладневните часови, како што често се случува, но сепак успеа да се готви вкусна појадок. Можете веднаш ќе забележите дека едноставно. Патем, се сеќавам на изреката: "Оној кој станува рано, што го дава Бог"? Еве, можете да станувам рано, се повеќе од пријатен настани и да ги предаде радости и успеси. Дури и ако тоа се чини невозможно, всушност тоа е. Секое утро доаѓаат до нас благодатта на повисока сила, и тие се обидуваат да се направи нашите утро беше еден вид, нежна и тендер, а целиот ден помина мирно, без врева, и донесе во добро расположение. Ако религиозно веруваат во него, не се разбудам на страна од ваков вид "подароци".

Третото правило, во прилог на фактот дека вашиот сакан ќе ми биде драго и појадок и ефикасноста на вашиот, можете да направите повеќе многу важна работа - да имаат време да се повторува на материјал за работа или училиште, ако ви се школуваат. Само замислете што плус кога ќе имаат свеж ум, повторно добивање на материјали повторно, таа се трансформира во текст и незаборавно сега е подготвен да ви помогне во одговарање на прашања. Се чувствуваат слободни да одат на училиште, колеџ или на работа. Човекот исто така, изненадена погали и мијат работи, со цел во куќата, а можеби и во знак на благодарност и изненадување остане дома, рече шефот, тоа не е добро. Како жена - секој водителка потреби. Патем, дали знаете дека многу луѓе претпочитаат да се омажи за жени кои дошле од селата? Да, точно. Сите, бидејќи на почетокот на своето детство обучени да станувам рано.Селанка не знае што долго спиење и мрзеливост, тоа е секогаш во движење. Но, обидете се да се направи модерна жена да се разбудам во 4 или 5 наутро, одат за да обезбедат вода, запали печка, добиточна храна и да се готви храна. Малку е веројатно дека нешто ќе излезе. Дека овие луѓе не сакаат девојчиња. Во прво време, тие се задоволни, храброста, елеганција, лукав, вечерни прошетки и жените едноставност, но тогаш сакам да и се јаде, и да се релаксираат и да се спаси и да живее тивко. Потоа дојде до девојките прв план не се толку богат, и се повеќе се навикнати да се зголеми на почетокот и цел.

Можете сила сами да станам рано што е можно, и да го поставите алармот, но тоа ќе го расипе расположението. Направете од него навика да направите вежби наутро и мислам дека тоа ќе им помогне да го секогаш да остане се вклопуваат и тенок фигура. Многу девојки се спасени од мрзеливост така. Ако се регистрирате за јога круг, ќе биде уште полесно да се обучуваат за да се уморни во раните утрински часови на одредено време да се фати сончевата енергија, апсорпција на проектот време има сила и позитивно расположение. Станувам рано наутро нема да биде проблем ако одите на спиење во соодветно време. На пример, неодамнешната серија, лоши и страшни филмови, најновите фестивали, дискотеки, пиење, сето ова ќе биде извор на појава на здравствени проблеми, вашиот сон ќе биде ограничено, и добро утро, очигледно нема. Оди во кревет порано, пред да се затвори очите, сакаат со сите мои најблиски добра ноќ бакнеж некој близок, да прочитате малку книга, не само лаже, но седи на маса, да пијат чај со нане и маточина. Можете да се бања со лаванда или ела игли (бор), тогаш вашиот сон ќе стане пријатно добредојде и опуштено. Сите соништа ќе го носи само позитивни, а се однесуваат на вашиот успех.

Таму е исто така одличен начин да се сила сами да се нагоре во раните утрински часови - вкусна слатка антена. На пример, во вечерните часови ќе се готви нешто многу вкусна и го стави во фрижидер. Во утринските часови, будење, знаете дека ви се сакани и очекуваат нешто вкусно кои се наоѓале во фрижидер. Оваа сили да станам од кревет што е можно поскоро да се работи во кујната за да јадат парче пита, торта или ориентални слатки.

Обично со овој метод имаат прибегнаа родители кои се обидуваат да се разбуди нејзините деца. Тие се подготват вкусни колачиња шеќер, ролни со мармалад или сирење торта со крем сирење и желе и арома разбуди нивната dormice. Како може човек да остане рамнодушен на таквата сорта на вкусови и мириси? Ние треба да се нагоре и работи повеќе на табелата во време да го зграби парче од нешто вкусно. Почнат да се водат уште во креветот и да се направи наутро маска на краставица или јаболко. Потоа на кожата ќе се здрави и розова сенка, и на вашето расположение ќе биде позитивен. И во утринските часови ќе ве натера да се насмевнам и да плаче да се сретне зрак - Добро утро!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Улогата на појадок во животот на една личностУлогата на појадок во животот на една личност
Најдобро време да се вежбаНајдобро време да се вежба
Како да се заштитат себе си од топлинаКако да се заштитат себе си од топлина
Придобивките од одење својот сопственик на кучеПридобивките од одење својот сопственик на куче
Како да се принудат сами да се разбудам во 6 часот наутро?Како да се принудат сами да се разбудам во 6 часот наутро?
10 & Laquo; стапици & raquo; за храброст! Не oversleep и да бидат активни!10 & Laquo; стапици & raquo; за храброст! Не oversleep и да бидат активни!
Јога - во чест на модата или желбата за хармонија?Јога - во чест на модата или желбата за хармонија?
10 Причини за појадок10 Причини за појадок
Научете како да станувам раноНаучете како да станувам рано
Вен од ниту трага левоВен од ниту трага лево
» » » Како да се направи себе си да се нагоре во раните утрински часови

© 2011—2021 ma.ungurury.ru