Народни лекови за мирис на чад

Народни лекови за мирис на чад Мирисот на чад се појавува кај луѓето по консумирање на алкохолни пијалоци за нив, и не сите се реализира соодветно дека устата не мириса на алкохол, сама по себе. Значи се манифестираат алкохол дефект производи во телото, и мирис може да биде доста силен и непријатен да биде околу. Што ако еден ден пред мораше да "земе на дојка" премногу, а сега треба да биде некои важни бизнис, или сакаат да одат на работа? Што народни лекови за мирис на чад може да помогне барем делумно да се отстранат ваквите непријатни симптоми? Оние кои се соочуваат со слично прашање, знаете дека да се ослободиме од силен мирис на чад е доста проблематично. Понекогаш тоа не помогне, четкање на забите, гума за џвакање или нане. Сепак, се уште има народни лекови ефикасен доволно за да се елиминира мирис на чад, сите тие се тестирани и може да биде во можност да им помогне некој во одредена ситуација.

Мирисот на алкохол се чувствува најсилно од устата, па народни лекови за брзо испарување мирис се главно некои храна, иако не е задолжително. Алкохолни производи на распаѓање, не само преку устата, туку и преку кожата, мукозните мембрани. По изобилство libations целото тело може да биде непријатно, чуден мирис, која мора да се уништи со помош на душата, и тоа е подобро да ја посетите бањи. Многу луѓе кои сакаат да седат во утринските часови зад воланот, тие знаат дека нивната докажана народни лекови за повеќе или помалку ефикасни чад мирис од устата. Сепак, тоа треба да ја предупредат сите: дури и ако целосно да ги уништи мирис на алкохол, тоа не даде причина да се мисли дека пијан целосно преброди од телото. Таквата возачот се уште ќе биде инхибирана реакции, и тој ќе биде закана на патот.

А сепак, како да се ослободи од "мирис", кога беше ден пред празникот или било која прослава, што не беше без неговите поврзани пијалоци? Постојат неколку начини, и не се многу сигурни, но сите тие се дизајнирани да им помогне на лицето да се ослободи од проблемите, а не црвенеат пред другите во случај на таква прилика. Еве некои од нив.

1. Препорачани џвакање неколку зрна кафе, кој, наводно, може да помогне во отстранување на чад устата мирис. На повеќето трајни и робустен вкус на скап кафе, велат тие, на таков начин да се обезбеди сите маски мириси за околу 2 часа. Кафе, патем, му дава живост, но исто така има извонреден ефект врз срцето, зголемување на товар на него.

2. Следниов метод е широко се практикува од страна на оние кои сакаат да се користи "на работа". Од вечерта бил пијан одредена количина на алкохол, а во утринските часови да одат на работа, преку контролниот пункт? Помогне на ловоров лист, зачин, уништувајќи алкохолни мирис, ако се џвака едно парче хартија пред сексуален однос со маж.

3. Понекогаш тоа се препорачува да се отстрани мирисот на чад се 1 суп.л-патки растителни масла, како што се маслиновото. Меѓутоа, овој метод може да биде пропратен ефект - не за време сакате тоалет.

4. Постојана лош здив може да се отстранат, ако јадете одреден производ со уште посилен мирис. На пример, обидете се да се џвака нане, магдонос, каранфилче, цимет, лимон мелем.

5. На пат кон работа по празникот празникот, џвакаат игли на четинари, како бор.

6. Доста ефективен начин кој бара претходна подготовка: вечерните часови, по алкохолот се консумира, дури и ако условите го дозволуваат тоа, потребно е да се пие ладна вода колку што е можно, најмалку 1 литар. Покрај тоа, тоа е корисно да додадете го сокот од лимон, мед.7. Токсини, кои беа формирани по "вчера", ќе треба активно да се лачат, или мирис на чад и мамурлакот ќе го следат поголемиот дел од денот. За овој идеал колковите супа.

8. Ужасно непријатни, но доста ефикасно средство - гриза морско оревче. Акција кратко, така што треба да го направи тоа веднаш пред сексуалниот однос.

9. Науката не стојат, сега во аптеките, постојат различни алатки наменета за отстранување на мирис на чад. Осврти на таквите препарати многу различни, некој ги критикува за нивниот недостаток на ефикасна акција на некој што помогна во вистински момент. На пример, добро позната "Antipolitsay", кој целосно го уништува мирис се должи содржани во неа специфични компоненти апсорпција odorants.

10. Што не чини да се воздржат, а не за подобрување на мирис на чад од неговата уста? Да здив нема докази за смрдлива поранешниот треска, пожелно е да се избегне пушењето, бидејќи тутун мириса непријатно стресови алкохолни дух. Не се препорачува за истребување на чад нане мастика за џвакање, бидејќи од нив само се влоши. Тоа не е препорачливо pohmelyatsya, а потоа, се разбира, со мирис на чад апсолутно престане да проблеми, но нормален контакт со луѓе, исто така, говор не може да оди.

11. Ако наутро загрижени за мирис на алкохол во пресрет на примени, мора да го направите следново: неколку физички вежби да се пот темелно, а потоа туш - сите на кои им помогне да се опорави и да се ослободи од повеќето од токсини. Миеш забите, пијат една чаша топол чај.

12. Многу искусни алкохоличари препорачува да се џвака печени семки од сончоглед, со цел да се борат надвор од мирис на чад - тоа ќе ви помогне ако се задржани од страна на темелно количина на семе, и ако сакате да дојдете директно во контакт со луѓе, тоа е подобро да се фрли во устата уште мал број на семиња, заедно со кора и џвакање.

13. Можете да ја исплакнете ја устата со мешавина од вода и оцет. Доволно да се капе неколку капки на 1 чаша и додадете сок од лимон.

14. Што треба да се присили да срдечна појадок, и добра помош од чад кисело супа, марината, одлична јадење од мамурлак ерменскиот хаш.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Лош здив - итно лекување!Лош здив - итно лекување!
Како да се ослободите од мирисот на чадКако да се ослободите од мирисот на чад
Како да се ослободите од лошиот здив во домотКако да се ослободите од лошиот здив во домот
9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари
Мирисот на грлото, причини и методи на справување со ова чувствително прашањеМирисот на грлото, причини и методи на справување со ова чувствително прашање
Како дезинфицира здивКако дезинфицира здив
Причини за лош здив: до кој доктор за решавање?Причини за лош здив: до кој доктор за решавање?
Што храна предизвикуваат лош мирис на телотоШто храна предизвикуваат лош мирис на телото
Болести предизвикуваат лош здивБолести предизвикуваат лош здив
Орално malodor или халитозаОрално malodor или халитоза
» » » Народни лекови за мирис на чад

© 2011—2021 ma.ungurury.ru