Отстранување на мириси народни лекови

Да, постојат клиенти поминува. Или во транспорт - како во кафез, едноставно не може да избега. Само сети се на класификација мириси се на nastiest - мускусен и гнил. Сепак, понекогаш тоа не е доволно, и класификацијата на синоними за дефинирање на некои типови на вкусови - премногу. Кога летото доаѓа, проблемот се влошува кога ќе доаѓаат на ум такви мисли, слушаат свој вкус предизвикано од топлина, затворени простори, на вчерашната ненаситност, вишокот на износот на нозете (секоја со чорапи) и пазувите. Резултатот може да биде разочарувачки.

Не брзаат да го фати на првиот достапен дезодоранси: Па, ако тоа само не помага, а всушност може да ги влоши ...

Отстранување на мирис на облека

Купување дезодоранс, се запознаете со предложениот состав, мора да има Triclosan, хлорхексидин terpenfarnezol. Ова е многу ефективни состојки.

Да се ​​ослободи од мирисот на облеката, тоа треба да се потопат во силна прав не е помалку од половина час, се мијат почесто и да бидат сигурни да се измијат добро.

Постојат многу техники лет на луѓето да ги отстраните непријатните миризби.

Народни лекови за отстранување на мирис од човечка

Отстранување на мириси народни лекови. рецепт №1

Разредете лажичка од 40% раствор на формалин, лажиче alums, 100 ml вотка и 50 ml вода, се промешува на влажна и нозете, пазувите, облека, обувки.

Отстранување на мириси народни лекови. рецепт №2

Измешајте масло од жалфија, еукалиптус и бор, се меша рамномерно. Оваа ароматична супстанција која се додава во топла када или туш гел (неколку капки).Отстранување на мириси народни лекови. рецепт №3

Секој ден, избришете проблематичните области месечна инфузија на чај габа. Во прво време, се мијат со сапун пазувите и нозете, а потоа избришете ги со крпа навлажнета со месечна инфузија на чај габа.

 Тестенини Teymurova - Подмачкувајте по дејности бања сомнителни локации на телото.

отстранување на здив

а понекогаш лош здив, научно - халитоза. Ова патологија на моменти е речиси сите. Меѓу многуте причини за лош здив разлика гастритис, гастричен улкус, гастроинтестинални заболувања, ентеритис и колитис, болести на црниот дроб и панкреасот, ушите, носот, грлото и белите дробови, забен кариес. Најчеста причина е природно повредата на орална хигиена, и многу повеќе. Здивот често се јавува како резултат на потрошувачката на лук, кромид или по прекумерно консумирање алкохол и пушење.

Отстранување на мирис од лице - се состои во отстранување на причините за мириси и темелно исплакнете устата.

Испирање на уста раствор составен од четири лажици 3% H2О2 чаша вода три пати на ден. Ова е многу ефективен метод за лош здив, бидејќи активен кислород уништува мирис причина - гнилостните бактерии.

Халитоза може да се случи во болести на празнина на раст и непцата.

Потоа се свежи игли на сибирски кедар (ако не, замени бор, ела и ариш). Џвака, мелење забите и јазикот до кога кашеста маса достигнува конзистентност устата вода. Под услов устата дезинфекција зимзелени phytoncides ефективна масажа и ефикасно чистење на орална бактерии.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ако се загрижени за тешка потење под пазувитеАко се загрижени за тешка потење под пазувите
Ако пот многу преграткиАко пот многу прегратки
Како да се направи дезодоранс домаКако да се направи дезодоранс дома
Мерки за борба против прекумерно потењеМерки за борба против прекумерно потење
Народни лекови за да се ослободи од нога мирисНародни лекови за да се ослободи од нога мирис
Како да се заклучи дамки од дезодоранс?Како да се заклучи дамки од дезодоранс?
Дезодоранси Кристал: критика и се карактеризира со доктори користатДезодоранси Кристал: критика и се карактеризира со доктори користат
Како да се користи наместо на дезодоранс?Како да се користи наместо на дезодоранс?
Дезодоранси мирисДезодоранси мирис
Средства за потење и пеш мирисСредства за потење и пеш мирис
» » Отстранување на мириси народни лекови

© 2011—2021 ma.ungurury.ru