10 & Laquo; стапици & raquo; за храброст! Не oversleep и да бидат активни!

10

Понекогаш е тешко да станам од кревет, до таква мера, дека практично треба да се повлече "коса" како Барон Munchausen. Ако таква ситуација, за да имаат конзистентност, и ќе се разбудам доцна за училиште или на работа, а потоа се јави итна потреба да се применуваат мерки. Ја преземат контролата на ситуацијата и да бидат "активни"!

Како да се добие на снабдување со енергија да се "активни" на целиот ден и не ползи како поспан летаат? Помош за себе се најде сила да се носат нови случаи и успешно да ги заврши! Еве 10 од најефикасните начини за тоа како да се "повик натаму" своето тело во утринските часови.

1-ви пат

Отворање на очите, не мислам за тоа колку лошо на сите страни, соседите се-sos, и чекањето не е многу добар шеф. Да, можеби тоа е точно, но вие сте личност, но сепак е! Насмевка на себе и да каже, денес е мојот ден! Се водат добро, ако се флексибилни Пантер. Размисли за она што го правите денес, сите наши планови. Замислете за момент колку успешно ќе се заврши сите работи, и може да се ментално само пофалби. Вашето тело, од таква "радост" во утринските часови, почнува да произведува хормони радоста што ќе ја зајакне вашата доверба и им даде на бодрост! Започнете ја вашата ден во право, а не се фокусира на проблемите, само "парталави" очи.

2-ри пат

За повеќе енергични пораст од кревет, вклучете музика која ќе се "фабрика" и возбудува. Не двоумете се да се сврти на погласно и танцуваат, пеат и да се забавуваат. Овој почеток на денот ќе го "грабне" со вашите чувства и да ги подигнат, така што нема да ги остави на целиот ден! Дури и ако не живеат сами, тоа не треба да биде пречка. Можете да ги користите слушалките за да слушате вашите омилени песни, или цимерите да се прикачат како "активни" будење.

Третиот начин да се

А жив почеток на денот со музика совршено го надополнува задолжен физички тренинг наутро! Загрее вашето тело, да се разбуди на зглобовите и мускулите дека "kameneyut" од седентарен начин на работа и забавена циркулација. Загрее во пораст. Прво, unhurried движења, што ќе се здобијат со ритам и да ја зголеми вашата енергија! Вие ќе добиете неограничен снабдување со енергија и напор за да биде сензација во вашето тело на целиот ден!

4 метод

А одличен почеток на новиот ден ќе биде туш! Користите гел или сапун, со богата арома. Најпопуларниот се цитрус и морски мириси на. Тие ќе се создаде светла расположение која нема да ве остави на целиот ден. По туш, добра фаќа за крпа, а со тоа подобрување на циркулацијата и зголемување на "одлични" здравје.

5, метод

Појадок во утрото треба да се цврсто, изјави на нашите баби! Да, тој факт, во принцип, е право и на "јасна" клуч за успешно функционирање на телото во текот на денот. Но, многу луѓе не сакаат срдечна појадок. Главната работа што треба да се јаде првото нешто наутро, па тоа е една чаша вода. И тогаш треба да се користи на други производи. Во една чаша вода, можете да додадете една лажица мед, а потоа ќе имаат "еликсир" на сила и здравје. Тој ќе ги обезбеди одлична здравствена состојба и силата на телото!

6, методВкус на кафе во утрото, варен на најдобрите традиции во Турку, можат да работат чуда. Култот на "Coffeemania" помогне да се добие на снабдување со енергија за целиот ден, за да остане во добро расположение! Работата е дека кафето има способност да се разбудиме клетките на телото и се подготвува за "плодна" почва, што создава зголемување на расположение и енергија. Делува како енергија, но за разлика, има многу корисни својства кога се користи во умерени количини.

Ако не сте љубител на кафе, а потоа зелен чај ќе стане вашиот "Ас" во добивање на енергија. По пиење на шолја мирисна, свежо сварено зелен чај, вашето тело доаѓа да тон и станува прекрасно чувство!

7, метод

Правилната појадок во утринските часови, телото е во можност да наплаќаат дека немало прекин на енергија. Јадете овес за појадок. Дај да го разни "додатоци". Како што се ореви, мед, суво овошје, захаросани овошје. Овие храни надополнува енергијата продавници и да ви обезбеди со задолжен за живост за целиот ден!

За "fruktomanov" одличен појадок ќе биде овошна салата, зачинета со природен јогурт. Корисно и вкусна овошје што може да се зголеми имунитетот и даде добро расположение, тие ги знаат своите работи!

Месојади да се третираат на појадок на варено пилешко, со зелка салата и маслиново масло. Тоа е совршена комбинација, која може да биде дополнет со целото жито леб. Оваа појадок ќе им обезбеди на организмот со есенцијални витамини и минерали! Енергија и сила, добро расположение и ситост, ви се предвидени!

8, метод

Ароматерапија во утринските часови ќе ја поставите на позитивна основа. Вдишувањето пријатни мириси, не можеме да не се мисли на добро. Додадете масло во арома лампи и дишат! Секој мирис на етерични масла на различни начини ефект врз телото. Најактивните се: смрека, вар, Verbenaceae, портокал масло. Овој мирис "среќен" човек! Вредноста на овие процедури во утринските часови, ќе се види и почувствува за себе.

9, метод

Право на став и храброст, може да се најдат преку медитација! сам со себе си само 5 минути за да ви помогне да ги креваш расположението. За да го направите ова ќе треба да го вклучите тивка музика, седнете или легнете удобно и да се обезбеди убава "слика". Тоа може да биде ништо, се додека тоа ти е подигнат и доделува прекрасно чувство. Најдобриот метод за такви "репрезентација", е остварување на сонот во "филм." Гледајќи преку "серија", ќе биде поставен за акција, весели и спремни да ги исполнат своите желби.

10, методот

Да се ​​одржи на ритамот на денот кога сте на работа или училиште, обидете се да се држи до основните правила на "силна" држава. Земете светло за загревање на секои 3 часа. Дури и ако само да се нагоре од вашата работна маса и замеси грбот и рацете, тоа ќе се зголеми циркулацијата и промовирање на добра здравствена состојба. Во таквите моменти понекогаш се "корисни" идеи. Не заборавајте да се држи до распоредот и здрава храна. Пијте освежителни пијалоци, но не заборавајте на вода. Организирањето на корисни ужина што ќе додадете енергија. Донесе корист на семки од тиква, ореви (cashews, ореви, кикирики).

Обидете се да не "се удави" во работата, се дистрибуираат сите толку важно, а потоа ќе дејствува конструктивно и хармонично. Запомнете дека вие, главната работа во вашиот живот! Твојата храброст, здравје и среќа се трите столба на кои почива живот. Со среќа и добро расположение!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се направи себе си да се нагоре во раните утрински часовиКако да се направи себе си да се нагоре во раните утрински часови
Научете како да станувам раноНаучете како да станувам рано
Бизнис Мама: Проблеми и решенијаБизнис Мама: Проблеми и решенија
Отворена ранаОтворена рана
За исцелување sgoditsya & laquo; живо & raquo; и & laquo; мртви & raquo; подебели…За исцелување sgoditsya & laquo; живо & raquo; и & laquo; мртви & raquo; подебели…
Да се ​​моли со читање на & laquo; Оче наш & raquo;Да се ​​моли со читање на & laquo; Оче наш & raquo;
Како да се направи со неговата девојка? Пишува дека пријател да се помири?Како да се направи со неговата девојка? Пишува дека пријател да се помири?
Тоа не додадете сериозна врска. Што да направам?Тоа не додадете сериозна врска. Што да направам?
Како за поддршка на невработени сопруг?Како за поддршка на невработени сопруг?
Тврдоглав или послушно дете како да се подигнеТврдоглав или послушно дете како да се подигне
» » 10 & Laquo; стапици & raquo; за храброст! Не oversleep и да бидат активни!

© 2011—2021 ma.ungurury.ru