Како да се отстрани мирисот на мачка урина?

Многу домаќинки се сигурни да се ослободите од мирисот на мачка урина не е можно, но тоа не е. Продавниците се многу алатки кои можат да се справат со мирис на мачка урина. Во врска со продавница, можете да го користите докажани народни лекови.

Покрај различни средства, од мирисот на мачка урина може да ви помогне да се ослободи од чистење со висок квалитет. Ако чистење на станот се прави лошо, бактерии почнат да се размножуваат, зголемување на мирис.

Како да се отстрани мирисот на мачка урина?

Мирисот на излез мачка урина?

Порано или подоцна, кога во куќата има една мачка која рафинирам на тепих или чевли, се поставува прашањето - како да се елиминира мирисот на мачка урина?

 1. Повеќето несакани начин на анти-мирис - употреба на супстанции со хлор. И покрај фактот дека на хлор - силни оксидирачки агенси, кои ефикасно ги убива бактериите, не заборавајте за неговата токсичност. Кајгана простор за обработка, може да наштети на здравјето на вашето домашно милениче.
 2. Не се препорачува за отстранување на мирис на мачка урина амонијак, поради тоа што содржи амонијак, кој може да го зголеми на непријатна миризба на урина.
 3. Да не се користи за да се отстрани мирисот на мачка урина миризлива алатки, тие не го реши проблемот, само маска на мирис. Како заеднички средства за отстранување на malodor, како ѕвездичка, ароматични бања соли, етерични масла, свежо мелено кафе, итн само времето ќе се отстрани мирисот на мачка урина, но тоа не целосно да се повлече.

Печати мирисот на мачка урина да им помогне на домашни правни лекови. повеќе ефикасно средство за отстранување на мачка урина мирис Тие се:

 • Калиум перманганат, кој deodorizes и ги убива бактериите.
 • Оцет во воден раствор.
 • Сок од лимон.
 • Хидроген пероксид.
 • Јоден раствор (1 литар вода 15 капки на јод).

Ако дамка е свеж од урината на мачка, ќе им помогне на микробицидиАлкохол, вотка, глицерин, сапун, листовите, концентриран раствор на сода, миење на устата, итн

Како да се отстрани мирисот на мачка урина?За да го отстраните мачка урина мирис ефикасно помага следните средства: Разредете оцет во вода (1: 4). Спроведување на оцет решение на самото место. Темелно да се впие во дупка со хартиени крпи. Посипете сода бикарбона. Во 100 ml од хидроген пероксид, разреден 1 лажица течен сапун. Бришење сапун смесата во место со четка. Останува чиста влажна вакуум. Ако мирисот не оди далеку, повторете ја постапката.

Значи мирисот на мачка урина

 • Современиот пазар е полн со алатки за да се елиминира мирис на мачка урина. Единствениот недостаток на продавница средства - не сите од нив се ефикасни, некои од нив само привремено отстранување на мирис. Препорачани средства кои содржат ензими. Тие да ги уништи кристали на урична сол и целосно елиминирање на соба на malodor.
 • Најчестите помош на "DezoSan", "Zoosan», «Био-G». Овие производи се добро докажани во рускиот пазар. ваквите алатки се специјално дизајнирани за теписи и тапациран мебел, како «Миленичиња StainOdor» од домашна нега на Кирби, «Cleansan», «Zoovorsin". може да дојде дезодоранс "Био-Wachs" да се отстрани мирисот на мачка урина.
 • Samyeeffektivnyezarubezhnyesredstvaotzapahakoshacheymochi: «Само за мачки на дамки Мирис отстранување »,» мирис Убиј Отстранувач на дамки »,« урина Off »,« Целосно Пет дамка Мирис отстранување ».
 • Ако одлучите да се ослободите од мирисот на мачка урина козметика продавница, следете ги инструкциите, во спротивно, нема да се постигнат саканите резултати. Некои лекови може да се манифестираат само по одредено време.

Како да се отстрани мирисот на мачка урина?

 • Ако сакате да бидете сигурни дека нема да има трага, користете мирисот на мачка урина црна светлина. Светилката се нарекува Вуд. Тоа им помага да се најде место каде вашето домашно милениче остави трага. УВ светлина причините осветлување на метаболички производи. Траги од мачка урина ќе светат жолта, и ќе најдете со етикетата на вашето домашно милениче лесно. ламба на Вуд чини околу 5.000 рубли - е, се разбира, е малку скапо, но тоа ќе ви служи за многу години, помагајќи во тешки ситуации.

Значи мирисот на мачка урина многу, главната работа - да го изберат најсоодветен. Да се ​​осигура дека вашето домашно милениче не рафинирам, насекаде, треба да се мијат редовно тоалети кутија, за одржување на животните во добро расположение и се грижи за него. По сите, мачката се чувствува кога таа се третира добро, и кога не ви се допаѓа. Добро одржувани и задоволен мачката нема да користи "од страна на" лента, се разбира, ако тој не бил злоставуван од страна на било која болест.

Видете исто така:

Грижете се за вашите домашни миленици и бидете сигурни - тие наскоро ќе престане да ги расипат вашите работи и одбележување на аглите на станот.

Особено за LadySpecial.ru - Misnik Светлана

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се ослободите од мирисот на урината на каучотКако да се ослободите од мирисот на урината на каучот
9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари
Урина кај бебињата. Правилна боја и мирисУрина кај бебињата. Правилна боја и мирис
Корисни својства на ноктот мачкаКорисни својства на ноктот мачка
Machok жолтаMachok жолта
Ноктот билка мачкаНоктот билка мачка
Лековити растенија коча билкаЛековити растенија коча билка
Мирисот на чевли: како да го отстраните дома?Мирисот на чевли: како да го отстраните дома?
Како мачки може да влијае на бременостаКако мачки може да влијае на бременоста
Светот низ очите на една мачкаСветот низ очите на една мачка
» » » » Како да се отстрани мирисот на мачка урина?

© 2011—2021 ma.ungurury.ru