Понеделник - ден на тешки

Тоа е особено тешко по викендот да влезат во стариот ритам на работа. Телото не одговори, мозокот одбива да се размислува. До понеделник наутро не стане кошмар треба да го користите мали трикови.

Будејќи се, вие не треба да скокаат нагоре и работи во кујната половина заспан, и продолжува да ги лаже направи некои вежби, потсетува затегнува мачка. Ова ќе помогне да се подобри циркулацијата на крвта во мозокот и се "разбуди" на зглобовите.

И само се поставување на позитивен. Насмевка и се фалат. Потоа, под тивко оптимист музика започне со редовни постапки утро. Ако не се брза да влезе во ритам, телото ќе се прилагодат, и во понеделникот наутро нема да се претвори во вистински стрес.

Тоа би било убаво да научат како да работат исклучени за неколку минути. За ова многу соодветни методи за јога. Со длабока, но кратко релаксирачки телото учи голема енергија поттик.

И што е најважно - не прејадување. Прекумерна ситост доведува до истиот прекумерна поспаност. Мозокот Канализација треба да пијат сладок чај или кафе.

Понеделник - ден на тешки

Дури и во понеделник наутро, може да се доживее само позитивни емоции.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Макробиотичка храна за хармонија и долговечностМакробиотичка храна за хармонија и долговечност
Подобри функцијата на мозокот!Подобри функцијата на мозокот!
Како да се подобри кардио женитеКако да се подобри кардио жените
Најдобро време да се вежбаНајдобро време да се вежба
Како успеавте да се губат телесната тежина Светлана Khodchenkova. Светлана Hodchenkova пред и после…Како успеавте да се губат телесната тежина Светлана Khodchenkova. Светлана Hodchenkova пред и после…
Најтешкиот ден од неделата за мозокот - вторникНајтешкиот ден од неделата за мозокот - вторник
Како да се направи себе си да се нагоре во раните утрински часовиКако да се направи себе си да се нагоре во раните утрински часови
Јајце исхрана за 4 неделиЈајце исхрана за 4 недели
Мозокот чистењеМозокот чистење
Дневно сон за возрасни. Како како да спијат подобро?Дневно сон за возрасни. Како како да спијат подобро?
» » » Понеделник - ден на тешки

© 2011—2021 ma.ungurury.ru