Научете како да станувам рано

се определи целта
се определи целта
1 во 16
Малку е веројатно дека ќе сакате да станам рано и ако не се знае точно зошто е тоа потребно. Размислете за тоа што ќе го направи во претходно време за домаќинство задолженија, спорт, работа, итн Обидете се во утринските часови да се вклучат оние случаи за кои обично не имаат време, иако тие се важни за вас. Изберете не само на целта, која е од корист, но што се посакува - во овој случај, пораст на утринските часови ќе биде побрзо.
Naladte дневна рутина
Naladte дневна рутина
2 од 16
Често, луѓето го поминуваат своето време потроши: долго време во гледање сапунски опери, разговарате со вашите пријатели и да се направи тие работи кои се полесно, не повеќе важно. Ја промени ситуацијата ќе се најавите на времето во кое ќе ги сними сите работи кои се извршени во текот на денот. На крајот на оваа недела ќе видиме колку време ќе потрошите на сосема непотребни класи. Така, наутро може да се потроши на повеќето корисни работи.
Конзистентност и трпение
Конзистентност и трпение
3 од 16
Прифатете го фактот дека се обучуваат за да станам рано само нема да работи. Новиот режим ќе мора да се движи бавно. Значи, ако се користи за да станам пред 10 часа, се разбира, го поставите алармот за 5 часот, ќе го добиете уморни и фрустрирани. Наместо тоа, обидете се да се будам секое утро за 5-10 минути пред претходниот. Ова ќе ви помогне да се постепено, но без проблеми се прилагоди на новиот режим.
Создаваат идеални услови за укинување
Создаваат идеални услови за укинување
4 од 16
Многу работи се меша со рано будење: висока температура во куќата, или премногу ниски. Така, во текот на зимата, се обиде да го секогаш да има до вид на креветот на работа, за да може да се лизга од под ќебе и брзо пакет во облека. Кујната треба да се приготвува на температура омилен кафе со вкусни, варен во вечерните часови, појадок. Подгответе вечерта се што ви треба за лекциите кои ќе одлучат да се направи во утринските часови.
претходно се
претходно се
5 16
За да го разбудите рано - пред да треба да се оди. Да, се обучуваат да одат рано на спиење е премногу тешко. Ова може да помогне да се активно врши на денот, по што ќе се затвори очите сами по себе. Ако имате ментална работа, по што можете да ги организирате долги прошетки на свеж воздух и физички вежби кои ќе ви помогнат полесно да се заспие.
Тајната е во будилникот
Тајната е во будилникот
6 од 16
Ако алармот е да се застане во близина на креветот, тоа е многу лесно да се исклучи и само продолжи да спие. Ако ние место на служба во местото каде што е невозможно да се излезе од кревет, тогаш ќе мора да се гарантира. На пример, можете да го поставите алармот за владата, или во оддалечениот агол на собата. Потоа, за да го исклучите, ќе Willy-каде ќе треба да станам од кревет, а во тоа време веќе имате време да се разбудам.
Да претпоставиме дека сте примате повик
Да претпоставиме дека сте примате повик
7 од 16
Ако вашиот будилник нема доволно силен сигнал, а потоа побара некој од пријатели или роднини да ти се јавам во право време. Телефонски разговор брзо носи во животот на сонливо лице, особено ако прашате за нешто, или раскаже приказна. Ако вашите пријатели, исто така, учат да се разбудам рано, можете да се јавите во утринските часови и да разговараат за иднината на бизнисот и нега.
Ајде ќе се разбудам во близина
Ајде ќе се разбудам во близина
8 од 16
Ако ти се живее со роднини, а потоа можете да ги замолите да ви се разбудам во одредено време. А не само да излезе и пречат на рамо, и да седи таму и да почнам да зборувам за вас. Тука, сепак, проблемот лежи во фактот дека не сите роднини имаат време за овој вид на разговор во раните утрински часови.
Не јадете пред спиење!
Не јадете пред спиење!
9 од 16
Јадењето храна пред спиење ветува немирната ноќ. Затоа, по срдечна вечера, вие сте веројатно нема да се добие доволно спиење и наутро ќе се чувствувате поспано и фрустрирани. Ако сте развиле очајна ситуација, не треба премногу товар на стомакот, го ограничи овошје или зеленчук, со исклучок на масти јадења, месо и слатки.
спијат во текот на денот
спијат во текот на денот


10 од 16
Во првите месеци од редовните будење наутро, ќе се чувствувате непријатно и често ќе поспани. За да се избегне ова, тоа е можно да се одвои време во попладневните часови да дремат. Тоа е совршено оживува и вечерните часови ќе гарантира добро здравје и добро расположение.
Креирај утро ритуал
Креирај утро ритуал
11 од 16
Да речеме дека ќе станам, оди во тоалет, се мие, се влезе во туш, а потоа пијат топла шолја кафе. Ако овие чекори ќе се врши секое утро, со текот на времето станува навика, па дури и ако не е лошо да се нагоре, се уште е на машината ќе продолжи и ја вршат својата ритуал, кој ќе биде крајната точка на вашиот будење.
Морков и стап
Морков и стап
12 од 16
Размислуваат за себе награди и казни систем. Ова ќе ви овозможи да се казни за неуспехот да се усогласат со режимот, или обратно, награда за извршената работа. Така, тоа е можно, на пример, да се казнат со пари за она што спиеше, давајќи им пари на роднини или сиропиталиште. Спротивно на тоа, за режимот на перформанси, може да се јаде нешто вкусно, одат на некој филм или да се одморат како ви се допаѓа.
Не гледај telefizor спиење
Не гледај telefizor спиење
13 од 16
Многу спиење се види на вести или читање на резиме на настани на интернет. Сите овие активности предизвика мозокот да работат, тогаш тоа е тешко да се смири и да заспие. Ако не можат да спијат во мир, можете да го вклучите добра музика или читање било досадно книга, но не и со екран таблета и хартија или со професионална читателот. Работата е дека таблета екрани емитираат светлина, која иритира мрежницата.
Користи традиционални методи на заспивање
Користи традиционални методи на заспивање
14 од 16
За да може полесно да се заспие и да се смири, народни исцелители препорачуваме половина час пред спиење пијат една чаша топло млеко и јадат неколку лажици мед. Пред спиење, можете исто така може да контраст туш, но само за да бидете сигурни дека таа беше напои со топла вода. Туш помага да се ослободат емоционален стрес. Но, за пиење чај или кафе пред спиење не е пожелно.
Будам во исто време!
Будам во исто време!
15 од 16
По новиот режим, треба да се запамети дека сега ќе мора да се нагоре во одредено време опсег. Ако сте постојано скокање часа, станување во 5 часот и тогаш, во 7 или 9, на крајот, вие никогаш не ќе можат да се обучуваат за да се разбудам рано.
Види други слајдшоу:
Што болести не очекуваат во текот на летото?
Прикажи ги слајдшоу
Најкорисен зеленчук
Прикажи ги слајдшоу
Зошто мажите измамник: 15 Причини
Прикажи ги слајдшоу
13 видови на нарушувања на спиењето
Прикажи ги слајдшоу
Зачувување на убавината на кожата за време на менопаузата
Прикажи ги слајдшоу
14 чекори на патот кон хармонија
Прикажи ги слајдшоу
Лето исхрана за бремени жени
Прикажи ги слајдшоу
10 причини за појадок
Прикажи ги слајдшоу
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Кој работи секојдневно наутроКој работи секојдневно наутро
Кога е подобро да игра спорт утро вечерКога е подобро да игра спорт утро вечер
Најдобро време да се вежбаНајдобро време да се вежба
Како да се биде активен во текот на денотКако да се биде активен во текот на денот
Како да се направи себе си да се нагоре во раните утрински часовиКако да се направи себе си да се нагоре во раните утрински часови
Корисни од џогирање?Корисни од џогирање?
Дали работи целулитот и вишокот килограмиДали работи целулитот и вишокот килограми
Како да се воспостави дремат во на новороденчетоКако да се воспостави дремат во на новороденчето
Како да се принудат сами да се разбудам во 6 часот наутро?Како да се принудат сами да се разбудам во 6 часот наутро?
Управување со времето за жениУправување со времето за жени
» » » Научете како да станувам рано

© 2011—2021 ma.ungurury.ru