Време катаракта не се повлече - извод црви, а се однесуваат

Здраво, драги "баба" Ние знаеме дека визијата игра важна улога во нашите животи, така што навистина треба да го негуваме. Значи, ако некој има катаракта започнува, не треба да губат време и треба да се третира веднаш хауба подготовка дожд chervey.Dlya лекови треба да се мијат на црви, а потоа ги става една чаша шеќер и малку protomai во тенџере емајл во рерната на многу ниско топлина. Потоа, кул, филтер, додека течноста не е јасно, и се применуваат 1 капка во секое око три пати на ден. Во текот на третманот - 2 недели. Ако подобрување е малолетно лице, преку недела, повторете protseduru.Sobirat црви подобро во мај и јули, затоа што во овие месеци во нивното тело најмногу биолошки активни супстанции, но во јуни тие стануваат отровни. Можете да ги соберат во август и септември. Така да имаат трпение, упорност, и црви ќе се врати изгуби визија.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Црви во сликаЦрви во слика
Како се црви во луѓетоКако се црви во луѓето
Како се црви во луѓетоКако се црви во луѓето
Спречување на црви во луѓетоСпречување на црви во луѓето
Што е спречување на црви во возрасни?Што е спречување на црви во возрасни?
Грееше лековиГрееше лекови
Катаракта третираат себесиКатаракта третираат себеси
Во почетната фаза на катаракта ...Во почетната фаза на катаракта ...
Како да се донесе на црви во луѓетоКако да се донесе на црви во луѓето
Почесто отколку pinworms црви влијаат на децатаПочесто отколку pinworms црви влијаат на децата
» » » » Време катаракта не се повлече - извод црви, а се однесуваат

© 2011—2021 ma.ungurury.ru