Лош здив? Однесувајте се кон вашиот стомак!

Често халитоза не можат да се отстранат или усно плакнења, ниту чести чистење на забите. Ова укажува на тоа дека имате неправилности со стомакот. Затоа, за да се елиминира мирис, тоа е потребно да се третираат на желудникот и дигестивниот тракт. Да го направите тоа на дневна основа јадете зелена салата, копар и често јаде просо каша. Тоа тонови стомакот нормализира киселост и соодветно елиминира здив. Покрај тоа, исплакнете ја устата со лушпа на корени на слатка знаме или врба кора. Земете 1 лажиче дробен материјал во чаша зовриена вода, билни чаеви, тие треба да пијат 1 суп.л-патки 4 пати на ден.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Здив третманЗдив третман
Непријатна миризба од устата не е пречка не е проблем!Непријатна миризба од устата не е пречка не е проблем!
Методи за да се ослободиме од халитозаМетоди за да се ослободиме од халитоза
Болести предизвикуваат лош здивБолести предизвикуваат лош здив
Орално malodor или халитозаОрално malodor или халитоза
Причини и третман на халитоза кај луѓетоПричини и третман на халитоза кај луѓето
Како да се ослободите од лош здивКако да се ослободите од лош здив
Причини и третман на халитозаПричини и третман на халитоза
Појавата на халитозаПојавата на халитоза
Како да се ослободите од лошиот здив народни лековиКако да се ослободите од лошиот здив народни лекови
» » » » Лош здив? Однесувајте се кон вашиот стомак!

© 2011—2021 ma.ungurury.ru