Како да се ослободите од мирисот од папокот

Како да се ослободите од мирисот од папокот

Оваа статија ќе се зборува за користење на било методи е можно да се ослободи од мирисот од папокот.

Видете исто така на тема:

Мошне често, од папокот е непријатна миризба што секој не секогаш може да се слушне, бидејќи на жешка темпо на живот. Но, постојат и оние кои се обрне внимание на вашето тело, и така знае дека папокот, исто така, има свој мирис, а понекогаш и не многу пријатен. Тоа е причината зошто сакам да зборувам за тоа како да се ослободи од мирисот од папокот, ако го најде.

Со цел да се ослободи од мирис од папокот, тоа ќе биде неопходно да се почитуваат следниве правила. Првото нешто да направите е да се усогласат со сите правила на лична хигиена. На денот треба да биде 1-2 пати да се истуширам со меки видови на сапун, и папокот туш е најдобро да се натопете крпа која целосно ќе го ослободи од водата.

Ако имате длабока папокот, тогаш тоа треба да се чистат најмалку 1-2 пати неделно. да го направите ова, ќе треба да се памук да го накваси во дезинфекција на течност или може да се земе на водород пероксид, што е добро не само што ги елиминира загадувањето, но исто така и на мирис.Истото секогаш треба да се провери за присуство на загадувачи кои се почести кај луѓето кои се со прекумерна тежина. Во длабока папокот не само што може да се акумулира нечистотија, но, исто така, lint од облека. Затоа е потребно постојано да се следи, така што папокот остана чист, во спротивно папокот акумулираната нечистотија ќе доведе до формирање на воспалителни процеси.

Ако сте секогаш миеш папокот, и лош мирис се уште е таму, тогаш треба да се обрне внимание на тоа дали има, или ослободување од папокот. Ако има влажна папокот, тоа може да значи дека ќе мора папочна фистула, циста urahusa, omphalitis. Да се ​​утврди присуство на болест може само дерматолог или хирург.

Ако имате исцедок од папокот, а потоа мора да бидете сигурни да се отстрани пирсинг, со цел да се избегне пречки за одредени процедури. Со цел да се ослободи од испуштање, ќе биде потребно да се справи со папокот секој ден и ги чуваат како сува како е можно. Само себе пирсинг може да предизвика отпуштање од папокот.

Како да се ослободите од мирисот од папокот

Ако некоја жена има излив од папокот во форма на габична инфекција, тогаш итна потреба да се чини на дерматолог и гинеколог. Ако имаше болки во папочната регионот, најдобро е да се консултирате со хирург, со цел да се спречи болеста, како и хирургија. По испитување на лекар дефинитивно треба да ги изврши сите на неговите препораки, да се запре воспалителниот процес побрзо.

И на крај сакам да кажам дека за вас никогаш нема да имаат проблеми со папок, како и непријатен мирис на тоа, секогаш мора да ги следат правилата за лична хигиена, и ако проблемот се уште е таму, само да го третираат за да се избегне повторување и патологија. Запомнете дека правилно лекување може да се додели само специјалист, па не се само-лекувам.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Болка во папокот кога ќе се притисне, а потоа да се плашатБолка во папокот кога ќе се притисне, а потоа да се плашат
Течноста во папокот и целиот ризик на оваа појаваТечноста во папокот и целиот ризик на оваа појава
Како да се ослободите од мирисот на урината на каучотКако да се ослободите од мирисот на урината на каучот
Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?
Omphalitis кај возрасни и деца: Причини и ТретманиOmphalitis кај возрасни и деца: Причини и Третмани
Папокот пирсинг. Штетата и последицитеПапокот пирсинг. Штетата и последиците
Како правилно да се справи долго папокот новороденче?Како правилно да се справи долго папокот новороденче?
Omphalitis: симптоми кај новороденчињата, возрасни, третманOmphalitis: симптоми кај новороденчињата, возрасни, третман
Третман на папочната хернија кај децатаТретман на папочната хернија кај децата
Масажа против хернија на папокот на дететоМасажа против хернија на папокот на детето
» » Како да се ослободите од мирисот од папокот

© 2011—2021 ma.ungurury.ru