Како да се ослободите од мирисот на чад

Како да се ослободите од мирисот на чад

алкохол мирис може да причина конфликти, како на работа и во вашиот личен живот, па затоа треба да се отстрани. за како се ослободи од мирисот чад, Оваа статија ќе ви кажам. За помош може да дојде како современи методи и стари тестирани луѓе.

Видете исто така на тема:


Првото нешто што треба да знаете, вие не може да се носи облека во која спроведе усвојувањето на алкохолни пијалоци. Облека е во состојба да апсорбира мирис на алкохол, и да се ослободи од само перење ќе му помогне. Тоа е невозможно да се елиминира мирисот на дезодоранси користат различни, тие само ја влоши мирис.

Неколку техники како да се убие со мирис на алкохол:

  1. Четкање на забите. Иако овој метод и не помага за долго, но тоа треба да започне борбата против мирис. Можете да ги користите нане мастика за џвакање.
  2. Вежба за белите дробови, наречени хипервентилација. За да го направите ова, ќе треба серија на длабоки вдишувања и извоз за 5 минути. Оваа вежба ја намалува концентрацијата на алкохол пареа, и чисти здив мирис.
  3. Ако домот медицина кабинет го biotredin лекови limontar, глицин, може да ги земе. Одат да пијат 1-20 јаглеродни активира таблети.
  4. Џвака магдонос или морско оревче. Иако тие имаат горчлив вкус, но многу добро се елиминира чад.
  5. А одличен начин да се кафе, грав. Тие треба да се џвака, а потоа и да бидат сигурни да се четка забите, бидејќи нивните остатоци може да се залепи на забите и меѓу нив.
  6. Обидете се да ги користат средствата наведени во "Antipolitsay" луѓе. Ваквите алатки се во можност целосно да се ослободи од мирисот на човечкото чад. Се продаваат насекаде, употребата на строго во согласност со упатствата.
  7. Свежи зелени краставици помогне да се ослободи од мирисот на алкохол.
  8. Многу пијалок растително масло, но не секој стомакот ќе застане натаму. Пред да се применуваат на сличен начин, треба да размислат.
  9. Мора да се види дестинација е срдечна појадок. Како што ако тоа не е лошо, тоа е потребно да се јадат.

Сите од горенаведените методи ќе биде доволно да го убие мирис на алкохол. Најмалку една или две од овие методи ќе бидат доволни. Сега се поставува прашањето, како да се ослободи од гас, постои одговор, како и методи кои се достапни за речиси секого. Пиењето алкохол нема да предизвика проблеми со дишењето и никогаш нема да го даде, вчера беше забавна вечер.

Мирисот на чад. Како да се отстрани непријатен мирис брзо

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Лош здив - итно лекување!Лош здив - итно лекување!
Како да се ослободите од мирисот од папокотКако да се ослободите од мирисот од папокот
Како да се ослободите од здивКако да се ослободите од здив
Како да се ослободите од лошиот здив во домотКако да се ослободите од лошиот здив во домот
Како да се ослободите од мирисот на урината на каучотКако да се ослободите од мирисот на урината на каучот
Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?
9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари
Да се ​​ослободиме од мувла на облекаДа се ​​ослободиме од мувла на облека
Мирисот на грлото, причини и методи на справување со ова чувствително прашањеМирисот на грлото, причини и методи на справување со ова чувствително прашање
Како дезинфицира здивКако дезинфицира здив
» » Како да се ослободите од мирисот на чад

© 2011—2021 ma.ungurury.ru