Како да се ослободите од мирисот на урината на каучот

Сите мајки кои дојат, а не само загрижени за едно важно прашање: "Како да се ослободите од мирисот на урината на каучот?".

За жал, овој проблем е многу сложен. Постојат неколку методи за решавање на овој проблем.

Така, на пример:

  • Вие треба внимателно да се мијат на подот со помош на хлор, но со цел дека не постои мирис на урина на каучот, податоците треба да биде место да се фаќа етерично масло од анасон. Патем, ова не може да застане на мирисот и мачки. Така што оваа метода е ефикасна и на мачка урина.
  • Како да се ослободите од мирисот на урината на каучот, исто така, за овие цели често се користат специјализирани производи за чистење, која може да се купи во било специјалитет продавница.
  • Стариот и докажан метод за решавање на овој проблем е оцет. Тоа мора да се разреди со вода во еднакви пропорции. Следно, проветрувајте ја просторијата. Таквата постапка се повторува доколку е потребно.
  • Потешко е да се донесе мирис на урината од каучот во случај, кога бебето pees на него постојано. Да го направите ова, најдобра опција ќе биде да се почека до meas додека детето не научат како да се побара тенџере, а потоа се фрлаат на парче на мебел.
  • Ефектен начин за отстранување на мирис на урина на каучот е оцет суштина. За таа цел, влажна крпа во овој решение и да се стави во место со смрдливи. Понатаму, сите покриени со полиетилен за 12 часа. После тоа, во собата мора да се проветрени.
  • Други средства за такви цели е Исчезнуваат или други не-професионални агенти, во форма на домашни рецепти. Но, многу често по Vanisha дамки не се отстранети, за разлика од многу мирис.
  • Секое мирис на урина и може да се отстрани само со помош на "Санер ензим." Ова значи дека биолошки извор се расцепува урина мирис.
Видете исто така на тема:


Како да се ослободите од мирисот на урината на каучот, во случај на горенаведените методи не помагаат, ние може да го реши уникатно. Многу родители едноставно да се ослободи од мебел, се уште го купат. Овој метод е 100%, но не секогаш, тоа е прифатливо за родителите.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Лош здив - итно лекување!Лош здив - итно лекување!
Како да се ослободите од мирисот од папокотКако да се ослободите од мирисот од папокот
Како да се ослободите од мирисот на чадКако да се ослободите од мирисот на чад
Како да се ослободите од здивКако да се ослободите од здив
Како да се ослободите од грешки во задницаКако да се ослободите од грешки во задница
Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?
9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари
Да се ​​ослободиме од мувла на облекаДа се ​​ослободиме од мувла на облека
Мирисот на грлото, причини и методи на справување со ова чувствително прашањеМирисот на грлото, причини и методи на справување со ова чувствително прашање
Како да ги отстраните бактериите од уринатаКако да ги отстраните бактериите од урината
» » Како да се ослободите од мирисот на урината на каучот

© 2011—2021 ma.ungurury.ru