9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари

Како да се ослободите од мирисот на цигари

Мирисот на пиво може да биде само пијан и поттикнување на само време на употребата на опојни пијалоци. И ако го фрли на мебел или облека и не остави избледени работа, тоа ќе се прошири за да се исуши кисело мирис и непријатен мирис. Но, уште полошо, ако пиете пиво, да се ослободи од чад е многу потешко.

Видете исто така на тема:


Злоупотреба на пиво може да доведе до главоболка и појавата мирис. Кога пивото ќе влезе во телото, тоа станува многу токсични.

Но, постојат многу начини да се ослободи од чад:

  • А малку на вар или сок од лимон се меша со неколку капки оцет. Ова исплакнете ја устата, но не ги проголта. Ова ќе ви помогне да се врати на микрофлора на устата.
  • Тоа треба да се џвака неколку зрна морско оревче, и многу поефикасна ќе биде да се џвака печено кафе, грав.
  • Друг добар начин е да се џвака печени семки од сончоглед.
  • Сите овие методи нема да ви помогне ако се соочуваат со тесни Јас нема да одам. Добра вечера или појадок ќе биде кисело супа, halophyte, марината. Ерменскиот пристап хаш се смета за добар јадење од мамурлак. Но, се сеќавам дека во срдечна појадок ќе ви помогне не само да се ослободи од пиво, но исто така се ослободат некои од мамурлак.
  • Ако додадете неколку лажици сол во чаша вода и исплакнете ја устата, мирисот ќе биде помалку остри.
  • Исто така, ќе им помогне на суви лисја од ловоров лист, ги џвака за 5 минути. чад мирис ќе исчезне целосно. По нане џвакање гума за џвакање, тоа ќе ви помогне да ги отстраните непријатните вкус на ловоров лист.
  • Обидете се да пиете повеќе вода со сок од лимон и мед. Запарвам чај со мудрец. Сето тоа не само што ќе ја задоволи вашата жед, но, исто така, добро е да се повлече од телото на алкохол и неговите дефект производи.
  • Но, постојат луѓе кои го користат принципот на како лекови како, кога ќе почнат да се прекине со мирис на гас со користење на лук или кромид. Но, до одреден степен, таа е ефективна. И да го користи или не, секој избира.
  • За жал гума за џвакање или ковачници на пари, бонбони не е во состојба да се елиминира мирис на чад, нивниот вкус и мирис се одржа веднаш по употреба.

Како да се ослободите од мирисот на чад?

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Лош здив - итно лекување!Лош здив - итно лекување!
Како да се ослободите од мирисот од папокотКако да се ослободите од мирисот од папокот
Како да се ослободите од мирисот на чадКако да се ослободите од мирисот на чад
Како да се ослободите од здивКако да се ослободите од здив
Како да се ослободите од лошиот здив во домотКако да се ослободите од лошиот здив во домот
Како да се ослободите од мирисот на урината на каучотКако да се ослободите од мирисот на урината на каучот
Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?
Да се ​​ослободиме од мувла на облекаДа се ​​ослободиме од мувла на облека
Бременост и безалкохолно пивоБременост и безалкохолно пиво
Мирисот на грлото, причини и методи на справување со ова чувствително прашањеМирисот на грлото, причини и методи на справување со ова чувствително прашање
» » 9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари

© 2011—2021 ma.ungurury.ru