Да се ​​ослободиме од мувла на облека

Да се ​​ослободиме од мувла на облека

Мувлата во стан е речиси несовладливи проблеми. Сиромашните е, исто така, она што може да предизвика алергии, и тоа не е дозволена за децата. Мувла може да се појави не само на ѕидовите, но исто така и на облека. Да се ​​ослободиме од мувла на облека или на нејзиниот мирис?

Видете исто така на тема:

Раствор на амонијак ќе ви помогне да се ослободи од мувла на површини кои може да се справи со нив. Првото нешто што треба да се ревидира сите работи во плакарот за да бидете сигурни дека изворот на мирисот не работи, а не на владата. За превенција може да се избрише со "за секој случај". По третманот избришете ја површината сува. тоа Вентилација на плакарот за да ги апсорбира мириси најмалку 2 часа.

Сега можете да продолжите со обработката на облека. Прво што треба да го измиете во топла вода со белило. Да се ​​внимава на неговата концентрација, така што нема да му наштети на работи. По миењето, исплакнете со, додадете малку оцет. Тој ќе биде во можност да се отстранат сите мириси стекнати за време на миењето.

Сува нешто во проветрени простори. Па, ако може да ја објавите на улица, така што тоа ќе се исуши на сонце. Нешто мора да се исуши малку, така да се сигурни дека нема влага е лево внатре. Ако ова е направено погрешно, нешто што може да предизвика ширење на влажна мирис, и во иднина причина мувла.Испегла алиштата од двете страни на железо. Само не го стави директно во магацинот и чистење на кабинет. Оставете го да се олади. Ова е неопходно со цел да се избегне кондензација што може да се формира на контакт со топла облека со ладна полиците во кабинетот.

Чиста облека треба да бидат одвоени од оној што го носи. Внесување од улица во влажни временски услови вашиот прв чекор е да се сушат алишта, и само после тоа ќе може да го стави во плакарот. Незакален облека како закана за вашиот шкаф смрдливи и појавата на влага.

Да мириса и се мувла не се појави, се преземаат превентивни мерки за да се осигура дека тоа не се случи. За да го направите ова, можете едноставно треба да се вентилира и исушете плакарот облека. Темно сурова шкаф може да стане средина погодна за појава на влага.

Превентивни мерки треба да се произведе најмалку 1 пат месечно, ако е можно, може да го направи тоа почесто. Тоа не е толку тешко. Е многу потешко потоа да се ослободи од мувлата веќе се појавиле.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Лош здив - итно лекување!Лош здив - итно лекување!
Како да се ослободите од мирисот од папокотКако да се ослободите од мирисот од папокот
Како да се ослободите од мирисот на чадКако да се ослободите од мирисот на чад
Како да се ослободите од здивКако да се ослободите од здив
Како да се ослободите од лошиот здив во домотКако да се ослободите од лошиот здив во домот
Како да се ослободите од мирисот на урината на каучотКако да се ослободите од мирисот на урината на каучот
Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?
9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари9 Рецепти за да се ослободите од мирисот на цигари
Мирисот на грлото, причини и методи на справување со ова чувствително прашањеМирисот на грлото, причини и методи на справување со ова чувствително прашање
Дали има перници за алергија на страдалниците?Дали има перници за алергија на страдалниците?
» » Да се ​​ослободиме од мувла на облека

© 2011—2021 ma.ungurury.ru