Како да се ослободите од црви pinworms

Како да се ослободите од црви pinworms

Секој човек мора да се во согласност со правилата за хигиена, а пред се да се мијат рацете со сапун по улица, тоалет, пред edoy- мијат овошјето и зеленчукот пред јадење. И тогаш прашање е како да се ослободи од црви нема да биде пред вас и вашето семејство. Ако не се придржувате до овие основни правила тогаш, за жал, вие не само да ги собереш на црви и огромна сума на различни други болести. Со цел да се разбере како да се ослободи од црви pinworms, потребно е да се учат на знаци на присуство на црви.

Видете исто така на тема:

Знаци дека родителите треба да се обрне внимание: Ова бебе не е за спиење, губење на апетит, бледило, меле забите во текот на ноќта. Кај возрасните, знаци на црви се идентични. Сите овие симптоми укажуваат на присуство на црви во телото. За целосна анализа на верувања мора да помине "Трошните yaytseglist"

И ако анализа потврдува вашиот сомневања треба да се започне лекување.Третманот може да биде лек, и народни лекови. Ајде да погледнеме во третманот на црви pinworms традиционалните методи, кои ќе ви помогнат во третманот на возрасни и деца.

Еве некои од нив:

  1. Означи од 5 g на кромид и лук и каша, се меша добро со врела вода, 300 мл. Наутро и навечер за два дена да се направи клизма.
  2. Секој ден се јаде 3-5 чаши јагоди + плус клизма на кромид и лук за 3 дена.
  3. Екстракт од билки - за '25 Јадете 8 дена по ред секое утро и вечер за 1 чаша супа инфузија на билки centaury и пелин по стапка од 1 лажица мешавина до 1 чаша врела вода.
  4. Многу корисно овошје боровинки. Таму можат да бидат во различни форми. Еден ден да се јаде не помалку од еден килограм, а потоа целата yaytseglist излезе со измет.
  5. Ефективни 1/2 лажичка мед да се јаде 7-9 пати на ден. Во овој случај, јаде и пие е строго забрането. Следниот ден, се само овошје и зеленчук.
  6. Цвеќе црвено Роуан плодови или во износ од 10-12 за 2 чаши зовриена вода. Инсистираат треба не повеќе од еден час. Се обидуваат и да пијат неколку голтки во текот на денот 5-7 пати.

Многу често, гадење исто така, може да биде симптом на црви во телото.

Лична хигиена, никогаш нема да доведе до црви.

Во одлучувањето како да се ослободи од црви pinworms, мора јасно сфаќаат дека традиционалната медицина нуди широк спектар на третман хелминти. Но, пред да избере еден од нив, ќе мора да помине изметот. Денес, многу лекари се препорачува да се земе таблети за спречување на црви еднаш на секои шест месеци, особено ако семејството има домашни миленици.

Паразити во цревата: црви, тении, roundworm, pinworm, црви, црви (симптоми, знаци третман)

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се третираат enterobiosisКако да се третираат enterobiosis
Како да се ослободите на црви во домотКако да се ослободите на црви во домот
Како да се ослободите од црви брзоКако да се ослободите од црви брзо
Како да се ослободите од глисти кај децатаКако да се ослободите од глисти кај децата
Како да се ослободите од црви брзо домаКако да се ослободите од црви брзо дома
Црви во сликаЦрви во слика
Како се црви во луѓетоКако се црви во луѓето
Како се црви во луѓетоКако се црви во луѓето
Спречување на црви во луѓетоСпречување на црви во луѓето
Што е спречување на црви во возрасни?Што е спречување на црви во возрасни?
» » Како да се ослободите од црви pinworms

© 2011—2021 ma.ungurury.ru