Како да се третираат синузитис дома кај децата

Како да се третираат синузитис дома кај децата

Синузитис е заразна болест која често ја придружува настинки, грип, САРС и така натаму. Очигледни знаци на синузитис се назална конгестија, главоболка, слабост, слабост, треска понекогаш. Кога овие симптоми треба веднаш да консултирајте се со доктор. Но, што да направам, ако не може да се побара медицинска помош, лекување на воспаление на синусите дома кај децата.

Ние ќе се обидеме да ви даде неколку совети:

  • Кога третманот често се користи маст. За производство на потребни Kalanchoe, мед, сок, кромид, корен циклама, Vishnevsky Миро и алое сок. Сите компоненти се мешаат и памук, претходно измешан со маст поставени во секоја ноздра минути на 30. третман од 20 дена.
  • Многу корисна носот миење вода, водата може да додадете морска сол или кујнска сол + неколку капки јод.
  • секој ден да ги закопа носот на стопен путер, а пациентот треба да легне на перницата главата фрлен назад.
Видете исто така на тема:

Голема помош во третман на синузитис носната затоплување. Можете да се загрее со користење на ултравиолетова ламба, варени јајца, навивам во крпа. Загрее може да се постигне само ако сте сигурни дека немате гноен исцедок.Исто така е добро да им помогне на различни вдишување што може да се направи дома. Иако во моментов во аптеките да ги купите посебна опрема за инхалација. Но вие исто така може да се направи со користење на инхалации парни бањи. Многу добра помош на вдишување на ментол, прополис, варени компири.

раскажал како да се третираат синузитис дома, ние препорачуваме дека пред примена на било кој метод на лекување, бараат консултации лекар. Толку многу од компонентите на традиционалната медицина често предизвикуваат алергиски реакции.

Останете здрави!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се третираат синузитисКако да се третираат синузитис
Како да се третираат синузитис народни лековиКако да се третираат синузитис народни лекови
Како да се третираат хроничен синузитисКако да се третираат хроничен синузитис
Како да се третираат синузитис кај децата во домотКако да се третираат синузитис кај децата во домот
Како да се третираат синузитис традиционалните методиКако да се третираат синузитис традиционалните методи
Како да се третираат синузитисКако да се третираат синузитис
Како да се третираат синузитис кај децата во домотКако да се третираат синузитис кај децата во домот
Како да се ослободите на синузитис засекогашКако да се ослободите на синузитис засекогаш
Отколку да се третираат синузитис домаОтколку да се третираат синузитис дома
Отколку да се третираат синузитис кај децатаОтколку да се третираат синузитис кај децата
» » Како да се третираат синузитис дома кај децата

© 2011—2021 ma.ungurury.ru