Како да се ослободи од настинка бремена

Бременоста е прекрасен период во животот на секој живот, но од болести никој никогаш осигуреникот. За лекување на течење на носот за време на бременоста на конвенционален начин е невозможно, т. Да. Може негативно да влијае на развојот на бебето. Тука погодни топични препарати, и се разбира на комплексот третман.

Вие треба да се користат сложени носната лаважа, вдишување, назална испирање, затоплување, подмачкува носната слузница.

Видете исто така на тема:

Традиционална медицина нуди широк избор на различни начини да се ослободиме од болеста, и тоа им помага да се ослободи од настинка бремена

назална лаважа: (. Од 1 класа на морска сол 1 чаша зовриена топла вода) Најлесен и најчестите е да се подготви решение на морска сол, исплакнете носот во текот на денот, како што е потребно.

Сепак, можно е да се подготви дрога инфузија на Polygonum змија, Тасев биле, детелина, хлебните, жалфија, невен. Земете се што е во еднакви делови, 2 лажици. лажици мелени што резултира мешавина за да се пополни со врела вода, и се варат инсистираат во термос, 2 ч. Наводнување на колку што е потребно.

Инсталирал во носот може да биде од екстракт од камилица, 2 лажици. до 1 чаша зовриена вода, во термос 2 часа. Применуваат до 6 пати на ден 4 капки.Пареа вдишување: може да се направи на нормална температура, може да се направи од различни билки, како што камилица, мајка-и-маќеа, невен и т. г. Можно е да дишат преку инфузија носот за 5 минути.

греење на носот варени јајца во ладна или топла леќата.

Подмачкува на носната лигавица неопходно за време на висока и течни празнења. На пример, да ги преземе еден од Kalanchoe сок и еден дел маслиново масло, подмачкување на носната лигавица со памук.

исплакнетеинфузии може да биде на различни лековити билки како што се камилица, бел слез, малина лисја. Приготвува на температура 1 лажица масло. лажица билки 1 чаша врела вода и инсистираат на 2 часа во термос. Потребно да се измијат 3 пати по јадење.

Со било која болест мора да се бори против болеста темелно, и во таква прекрасна период на бременост не е потребно да се затемни течење на носот. Уживајте во секој ден и да бидат здрави.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се третираат течење на носот за време на бременостаКако да се третираат течење на носот за време на бременоста
Назална конгестија во детеНазална конгестија во дете
Како да се третираат течење на носот, суваКако да се третираат течење на носот, сува
Како да се ослободите од назална конгестија народни лековиКако да се ослободите од назална конгестија народни лекови
Како да се ослободи од настинка за време на бременостаКако да се ослободи од настинка за време на бременоста
Подобро да се третираат течење на носот кај децаПодобро да се третираат течење на носот кај деца
Како да се третираат течење на носот кај детеКако да се третираат течење на носот кај дете
Алергиски ринитис - што е тоа?Алергиски ринитис - што е тоа?
Ќе се отстрани оток во носотЌе се отстрани оток во носот
Испирање на носот на предниотИспирање на носот на предниот
» » Како да се ослободи од настинка бремена

© 2011—2021 ma.ungurury.ru