Како брзо да се излечи херпес лабиалис

Како брзо да се излечи херпес лабиалис

Речиси секој од нас често се прашуваат "колку брзо се лекува херпес лабиалис?". Постојат неколку решенија за овој досадно проблем.

Видете исто така на тема:

1. antiherpetic таблети. На пример, Famira (famciclovir) - да земе три таблети строго во првото појавување на часовникот херпес симптоми. Откако на палењето на усните за да се чувствуваат чешање и пецкање, мора веднаш да се земе лек погоре - во спротивно, инстант ефект нема да биде целосно лек за херпес рани се случи по најмногу три дена. Овој метод се смета за еден од најпознатите ефективна орална доза на методи за да се ослободите од херпес.

2. antiherpetic маст. Најмногу едноставен и лесно достапен начин да третман херпес на усните. Кога првите симптоми на болки во усните мора да се примени за видот на Ацикловир маст или Zaviraksa и тријте го во погодената област помош на светлина на кружни движења. Ако периодот на раниот развој на херпес не е загубен, најверојатно, ќе се избегне појава на меури и други непријатни симптоми на херпетични природата.3. Прополис, исполнет со алкохол. Ова инфузија може да се купат во аптеките, а може да се направи, а повеќето (со користење на само 70% алкохол). Чувство на првите знаци на херпес (силни локални чешање, избликот болка), Намачкајте со памук во тинктура од прополис и прикачете го на местото на локализација на херпес.

Руно задржи изгледот на топлина или светлина гори. При примена на инфузија во вечерните часови, во утринските часови ќе добиете практично здрави усни. Истиот метод може да се излечи веќе созреана меурчиња. Исто така е можно да се користи зимзелени смола (ПСА). Овој метод е малку подолго валиден, но не се самоубијам да стане нечувствителен на тенка кожа на усните, а исто така доста ефикасен е за многу краток временски период на време.

Значи, проблемот на "колку брзо се лекува ладни рани на усните"Реши. Употреба на здравје!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се излечи настинка во заливот за 1 денКако да се излечи настинка во заливот за 1 ден
Херпес на усните: превенција, третманХерпес на усните: превенција, третман
Што таблети помогне лек ладни рани на уснитеШто таблети помогне лек ладни рани на усните
Четири причини осип на уснитеЧетири причини осип на усните
Како да се излечи ладни рани на усните брзоКако да се излечи ладни рани на усните брзо
Како да се третираат рана на уснитеКако да се третираат рана на усните
Како да се излечи ладни рани на усните брзоКако да се излечи ладни рани на усните брзо
Како да се ослободите од херпес за 1 денКако да се ослободите од херпес за 1 ден
Како да се ослободите од студ рани на уснитеКако да се ослободите од студ рани на усните
Како да се ослободите од студ рани на уснитеКако да се ослободите од студ рани на усните
» » Како брзо да се излечи херпес лабиалис

© 2011—2021 ma.ungurury.ru