Како да се третираат на грлото на матката ерозија

Како да се третираат на грлото на матката ерозија

грлото на ерозија - гинеколошки состојба каде што оштетени мукозните мембрани на матката ѕидови. Ова е прилично честа болест и лек добро.

вагиналното ткиво е лесно ранливи, па тоа е многу лесно да се оштети. Ова се случува како резултат на хормонални неуспех или по породувањето. Во некои случаи, интервенција во третманот на било кое не е потребно, сето тоа оди со време, но тоа е многу ретка и бара уште е во тек за следење.

ерозија симптоми болки во грлото, не секогаш се случи, и така натаму. d.

Ајде да се прави разлика симптоми кои е потребно посебно внимание:

  • болка за време на секс;
  • На крварење по однос;
  • Цртеж болка во стомакот;
  • Бел исцедок;
  • Повреда menstruatsionnogo циклус.

Ова се првите знаци дека не може да се игнорира и мора да биде во блиска иднина изгледа гинеколог.Дефинитивно лекување на ерозија е потребно, т. К. Кога водење на болеста може да напредува за да стане малиген тумор. Многу методи на лекување и она што е во право за вас може да се додели само лекар.

Методи за третман на грлото на ерозија

  • Дијатермија, каутеризација електричен шок, за да не мора да се користи е строго забрането;
  • Kreoterapiya уништи проток на азот не може да се примени и за мултипара жените;
  • Ласерски, ласерски каутеризација, или примена може мултипара жените;
  • Radiowave хирургија, паѓа ерозија под влијание на радио бранови;
  • Хемиски коагулација, обработка на ерозија хемикалии.

Сите од горенаведените методи на лекување е пропишано поединечно, а многу жени не се породи контраиндициран, т. Да. По породувањето, ако ерозија е вродена, бега од себе.

Секоја болест која бара третман особено третманот на грлото на ерозија.

Нашето здравје е во наши раце.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Симптоми на грлото на ерозија и нејзините причиниСимптоми на грлото на ерозија и нејзините причини
Како да се третираат ерозија во текот на бременостаКако да се третираат ерозија во текот на бременоста
Како да се ослободите од грлото на ерозијаКако да се ослободите од грлото на ерозија
Грлото на ерозија - тоа е страшно?Грлото на ерозија - тоа е страшно?
Цервицитис како причина за цервикален ерозијаЦервицитис како причина за цервикален ерозија
Грлото на ерозијаГрлото на ерозија
Ерозија за време на бременостаЕрозија за време на бременоста
Вистински ерозијаВистински ерозија
На грлото на матката endocervicosis: третманНа грлото на матката endocervicosis: третман
Грлото на ерозија со ласер каутеризација, причините, последицитеГрлото на ерозија со ласер каутеризација, причините, последиците
» » Како да се третираат на грлото на матката ерозија

© 2011—2021 ma.ungurury.ru