Како да се третираат на грлото

Видете исто така на тема:

Постојат многу начини, и тоа како да се третираат на грлото. Сметаат дека повеќето популарни оние.

  1. Значително ограничување на вирус на гласните жици.
  2. Да се ​​елиминира од менито на својот остар, солено и пржена храна. Пожелно е да се користи житарици мукозните тип на валани овес и pureed овошје и зеленчук.
  3. Препорачливо е да се откажете од пушењето, доколку ги има навика.
  4. Консумирајте колку на можни топлото пиење - тоа ќе омекне и влогови иритираше грлото ѕид, и измијте ги со отрови, кои лачат патогени.
  5. Користат специјални решенија за фанте грлото или само топла солена вода. Од домашни правни лекови исто така може да го користите сода решенија furatsillina, прополис тинктура мудрец и малини. Прилично добро докажани свеж сок од цвекло.
  6. Апсорбирачки медицински антибактериски troches и пастили. Спреј грлото спрејови зеленчук состав - тип hlorofilliptom.
  7. Доколку е потребно, да пијат пенкилер, и не преоптоварување на телото физички вежби - самото тело ќе се врати, ако не се добие на начин.
  8. Одличен ефект се дава вдишување со камилица, жалфија, нане и сода. Дишам инхалација пар можност не повеќе од 7 минути како лекови на крајот загуби нивната концентрација во овие парови, при што ефектот од вдишување ќе биде минимална. По завршување на постапката што треба да се воздржи од пиење за околу еден час - да не се мијат надвор депонирани на грлото на лекови.


Како инаку да се третираат на грлото? За да започнете, не му штетат - се сеќавам, дека е потребно да се користи тип на закиселена пиење брусница сок или чај со многу лимон - тоа дополнително ќе ја иритираат грлото, и кисела средина ќе се создадат поволни услови за бактерии.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како за лекување на болки во грлотоКако за лекување на болки во грлото
Како да се третираат грлото габаКако да се третираат грлото габа
Како да се третираат стрептокок грлотоКако да се третираат стрептокок грлото
Како да се ослободите од чирови во грлото, ефективен третманКако да се ослободите од чирови во грлото, ефективен третман
Како за лекување на болки во грлото?Како за лекување на болки во грлото?
Причините за суво грло, како да се ослободи од нив?Причините за суво грло, како да се ослободи од нив?
Отколку за лекување на грлото со ангинаОтколку за лекување на грлото со ангина
Грлото на ерозија - тоа е страшно?Грлото на ерозија - тоа е страшно?
Гноен приклучок во грлотоГноен приклучок во грлото
Третман на грлотоТретман на грлото
» » Како да се третираат на грлото

© 2011—2021 ma.ungurury.ru