Како да се ослободите од модринки под очите дома

Како да се ослободите од модринки под очите дома

Поради скапи козметички процедури во салони, на прашањето "како да се ослободите од модринки под очи дома?"Тоа е многу важно за жените. Таму ќе биде прекрасен асистенти народни лекови, покажа повеќе од една генерација.

  1. Одличен ефект има едноставен краставица - сече на парчиња или рендан на каша конзистентност, тој добива ослободи од модринки поради содржани во нив структурирани вода и нејзините природни белење својства. Одобрени од страна на модерна козметологијата.
  2. Убав чист црни очи пакети на црн чај - една четвртина лажичка по чаша врела вода. Заварување мора да кисна за половина час, по натопи во филтрирана sponzhiki памук течност и ги стави на проблемот области. Sponzhiki менува двапати во текот на 25 минути. На крајот на овој период, третираната површина мора да се примени sponzhik натопени во ладна вода, по што кожата под очите е замачкана негување крем.
  3. Кога белите дробови модринки помош специјални козметички мраз, која, исто така, ќе им даде на тонот на кожата на вашето лице.
  4. Друг популарен метод е компири јакна - варени компири олади, се сече и се примени на модринки четириесет минути.
  5. Подеднакво популарни маска магдонос корени или кајмак - корен земјата на каша конзистентност, се применуваат во регионот од модринки и држете околу дваесет минути. Кајмак, исто така, треба да бидат завиткани во cheesecloth и се однесуваат на модринка за 25 минути.
  6. Не е инстант, но се смета дека е еден ефикасен начин за да се прикријат на јогурт и мед. Треба да се меша овие два производа на конзистентност гел и се однесуваат на модринка за 20 минути пред спиење.
Видете исто така на тема:


Сепак, ова не е лек модринки под очите дома. Цијаноза може да укажуваат на проблеми со бубрезите. Обидете се да пиете на ден најмалку еден литар чиста вода - тоа може да даде неверојатни резултати.

Како да се ослободите од модринки (темни кругови) под очите!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се ослободите од пеги дома засекогашКако да се ослободите од пеги дома засекогаш
Како да се ослободите од модринки под очите домаКако да се ослободите од модринки под очите дома
Како да се третираат модринки брзоКако да се третираат модринки брзо
Како да се ослободите од модринки брзоКако да се ослободите од модринки брзо
Како да се ослободи од ќеси под очите домаКако да се ослободи од ќеси под очите дома
Како да се ослободите од модринки под очите народни лековиКако да се ослободите од модринки под очите народни лекови
Како да се ослободите од модринки по нозете брзоКако да се ослободите од модринки по нозете брзо
Како да се ослободите од модринкиКако да се ослободите од модринки
Како да се ослободите од модринки на телотоКако да се ослободите од модринки на телото
Како да се ослободите од модринки под очите од ударот брзо и ефикасно?Како да се ослободите од модринки под очите од ударот брзо и ефикасно?
» » Како да се ослободите од модринки под очите дома

© 2011—2021 ma.ungurury.ru