Како да се ослободите од мирисот од папокот

Како да се ослободите од мирисот од папокот

Непријатен мирис од папокот - тоа е доста честа појава, но за жал не сите луѓе се обрне внимание на тоа, преку тежок пристап до неа. Но, некои луѓе кои се многу внимателен и чистота се вознемирени кога ќе забележите дека овој дел од телото, исто така, има свој мирис. Да се ​​знае како се ослободи од мирисот од папокот, мора да имате свој ум и привлече внимание на неколку важни совети од страна.

Видете исто така на тема:

Што точно може да се каже лошо мирисот од папокот? Прво на сите за да не се почитуваат основните правила на хигиена. Во прилог на папокот може да се формира кал цевка. Исто така, може да биде развојот на образованието и развојот на цисти urahisa omphalitis. А повеќето непријатни дека тоа може да биде првиот сигнал на појавата на ендометриоза во надворешниот ѕид на абдоминалната празнина. Сите овие опции може да се каже дека овој проблем бара посебна вашето внимание.Ако, по користење на основното значи дека не сте во состојба да се ослободи од мирисот, секогаш треба да се консултираат со лекар. Можеби проблемот е многу тешко, и после употребата на народни лекови позитивни резултати следи. Прво на сите, вие мора да дејствуваат соодветно, во секој случај нема потреба за паника и не може да се игнорира сега. Главната работа е да се смири и да започне да следново множество разбира.

  1. Прво на сите, да обрнат внимание додека пливање на папокот. По земање на туш внимателно туп го со крпа или крпа. А потоа преземаат алкохол тинктура од невен, hlorfilipta решение или чист алкохол, впие во него памук. Па, ја бришам стапче папокот и да видиме дали папокот сува по таква постапка беше.
  2. Ако неодамна сте го направија самите прободен папокот, триење со алкохол да се изврши на ден после туширање. Можно е дека кожата во папокот почнува да реагира на метал, кој е направен од пирсинг и со тоа да го објави во папокот формирана, која може да даде непријатен мирис.
  3. Ако постои пирсинг во папокот, подобро да се ослободи од него. Бидејќи тоа може да предизвика абнормалности во кожата, или ќе се повлече на внатрешниот ѕид на перитонеумот. Исто така, причина за непријатниот мирис може да бидат опфатени во невралгија. Во овој случај, да се заштитат себе си подобро да се ослободи од проблемите на фокусот.
  4. Кал затка во папокот може да се случи во дебели луѓе. Кожа, мазна од облека и други микрочестички кои се собираат во папокот и при микроби формирана. Покрај тоа дебелите луѓе пот повеќе и пот, исто така може да бидат собрани во папокот.
  5. Ако од папокот не е само непријатен мирис, но тоа исто така почнува да боли, папокот може да биде воспаление на фоликулите на косата. Папокот може да се исплакнат дневно екстракт од камилица или сок од алое вера. По постапката на остатоци треба да се чистат со памук натопени во алкохол решение.
  6. Ако папокот продолжува да се собираат празнење, дури и кога почнаа да се посвети поголемо внимание на овој дел, проблемот мирис Тоа може да дојде од внатре. Затоа, треба да се јавите на вашиот хирург или гинеколог. Само вашиот лекар е во можност да се идентификуваат вистинските проблеми и ќе им помогне да се ослободи од него.

Непријатен мирис од папокот - ова е честа појава, само не сите се обрне внимание на тоа. Но, оние луѓе кои се размислува за ова прашање, многу вознемирена - зошто тој може да мириса лошо? Мирисот од папокот може да се случи како резултат на акумулација во кожата има микрочестички или на облека, за време на тешка потење дебели луѓе или поради настанување на било која болест. Ако не помогнаа да се справат со непријатна миризба од точките наведени погоре. Значи, треба да се консултираат со лекар, кој може да ви каже како да се ослободите од непријатниот мирис од папокот.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Течноста во папокот и целиот ризик на оваа појаваТечноста во папокот и целиот ризик на оваа појава
Болки папок кога ќе притиснетеБолки папок кога ќе притиснете
Како да се ослободите од мирисот од папокотКако да се ослободите од мирисот од папокот
Како да се ослободите од мирисот на урината на каучотКако да се ослободите од мирисот на урината на каучот
Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?Непријатен мирис од телото, како да се ослободи од него?
Да се ​​ослободиме од мувла на облекаДа се ​​ослободиме од мувла на облека
Omphalitis кај возрасни и деца: Причини и ТретманиOmphalitis кај возрасни и деца: Причини и Третмани
Папокот пирсинг. Штетата и последицитеПапокот пирсинг. Штетата и последиците
Како правилно да се справи долго папокот новороденче?Како правилно да се справи долго папокот новороденче?
Omphalitis: симптоми кај новороденчињата, возрасни, третманOmphalitis: симптоми кај новороденчињата, возрасни, третман
» » Како да се ослободите од мирисот од папокот

© 2011—2021 ma.ungurury.ru