Како да се третираат стомакот дома

Како да се третираат стомакот дома

Стомакот е важен орган на човечкото тело и ако тоа е повеќе отколку што влијае на целото тело. Затоа, не е чудно што многу луѓе прашуваат: "Како за лекување на стомачни дома" Прво треба да се утврди дијагнозата, и може да го стори тоа само од страна на искусен гастроентеролог. Затоа, ако имате било какви болка во стомакот не е неопходно да се колебате, контактирајте болница или можете да добиете чир на желудникот, или чекаат за развојот на туморот болести се лекуваат многу покомплицирано, поскапи и подолго.

Видете исто така на тема:

Дијагноза на болести на желудникот со гастроскопија спроведува кога пациентот голта посебен црево со мала камера, и на крајот, и докторот гледа на состојбата на мониторот на желудникот и може да се утврди со точност својата болест. Третман пропишани од страна на лекар, може да се состои од антибиотици и потентен лекови, ако не сте приврзаник традиционалната медицина, Можете да се консултирате со лекар како за лекување на стомакот дома. Тој ќе ви даде некои совети и да ти кажам каков вид на исхрана треба да се следат.

Исхрана во лекување на болести на желудникот - ова е најважно правило. Стомачни заболувања произлегуваат од неправилна исхрана, и неговото закрепнување е врз основа на принципите на здрава урамнотежена исхрана.

на болести на желудникот ќе може да има млеко и млечни производи, варен или варен зеленчук, различни житни култури (освен ориз и тестенини), варено пилешко или месо, со мала риба, јајца, варен на пареа или варени omelettes.Тоа е подобро да се откаже пржена и мрсна храна, масни меса, зачинета храна, конзервирана храна, кисела овошје или зеленчук, печурки, пушеле или солени. Исто така, треба да се исклучат од исхраната на кафе, алкохол, газирани пијалоци, кисели сокови.

Од стомачни чирови помага во ред ликер направен од школки и ѕидовите на ореви, што треба да се прелива шише вотка (500 ml), инсистираат 2 недели, инфузијата се земе голема лажица со вода два пати на ден.

Исто така, во болести на желудникот е добро да се земе со сок од суровини и компири да се јаде наутро на празен стомак, половина чаша, во недела ќе забележите олеснување.

Уште еден рецепт што е доволно едноставно да се направи, но во исто време многу ефективен, е како што следува: Земете 300 грама мед, 300 грама ореви, 300 грама путер. Ставете ги сите состојки во сад, претходно се меша и се пече околу дваесет минути на температура од 100 степени. Го земаат овој лек ви се потребни за вкусен лажица три пати на ден. Чир лечи многу брзо, и повеќе не е потребна операција. Чувајте го ова на смесата може да се во фрижидер, а тоа може да се земе како превентивна медицина, секоја година.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како за лекување на воспалениеКако за лекување на воспаление
Како да се третираат со Helicobacter pylori?Како да се третираат со Helicobacter pylori?
Консултации гастроентерологКонсултации гастроентеролог
Како да се третираат пролапс на желудникотКако да се третираат пролапс на желудникот
Како да се третираат зголемена киселост на желудникотКако да се третираат зголемена киселост на желудникот
На првите знаци на рак на желудникотНа првите знаци на рак на желудникот
Отколку за лекување на стомачниОтколку за лекување на стомачни
Отколку да се третираат стомакот за време на бременостОтколку да се третираат стомакот за време на бременост
Отколку да се третираат гушавостОтколку да се третираат гушавост
Што значи Досаѓање болка во левата странаШто значи Досаѓање болка во левата страна
» » Како да се третираат стомакот дома

© 2011—2021 ma.ungurury.ru