Катаракта третираат себеси

Јас се соберат пролет 2 десетина црви, исплакнете ги добро, од врвот до посипување малку шеќер и 10 минути во рерна. По 10 минути игра го исклучите и држете го за уште 5 минути во рерна. Филтрира низ памучна и го погреба на двете очи. Црви може да се посипете со шеќер и оставете да кисна за еден ден, а потоа закопа. Во јуни, не можат да се собираат на црви. Тие се отровни. Повеќе instilled сок од излитена син лак со мед вода (0,5 лажиче мед - 3 вода), риба жолчката, celandine.

Мојот сопруг е болен срцето. Однесувајте се кон тиква неговата. Во утринските часови, тиква каша за вечера - супа и каша во вечерните часови - половина чаша сок од тиква. Дури и јас му даде лимон со мед.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Црви во сликаЦрви во слика
Третман на црви народни лековиТретман на црви народни лекови
Грееше лековиГрееше лекови
Како да се донесе на црви во луѓетоКако да се донесе на црви во луѓето
Како да се ослободите од црви народни лековиКако да се ослободите од црви народни лекови
Јадења печена тикваЈадења печена тиква
Постен јадења од тикваПостен јадења од тиква
Слатки јадења од тиква рецептиСлатки јадења од тиква рецепти
Што може да се готви тиква?Што може да се готви тиква?
Opisthorchiasis и неговиот третман на народни лековиOpisthorchiasis и неговиот третман на народни лекови
» » » Катаракта третираат себеси

© 2011—2021 ma.ungurury.ru