Бања со вар


Секој пат, кога сигнали на телото со нас за оваа болест, ние веднаш се обиде да се опорави. И најчесто во третманот на обидот да се користат народни лекови кои се веќе тестирани и имаат врз телото е помалку негативно влијание. Од античките времиња, луѓето знаат за исцелителна моќ на бањи, прифаќајќи дека подмладување на телото, темпериран и само ви го подигне духот.

Бањи пожелно да се различни лековити билки: бања со камилица, липа бањи, бањи со игли ..

Бања со вар прифати на bessonnitse- на телесната тежина и намалување на tsellyulita- за смирување на нервниот систем.

Бања со вар за губење на тежината.

Вар полнење (300 грама) во 5 литри вода пијалак инсистираат 15 минути, филтер и се прелива супа во када. Се бања може да биде не повеќе од 15 минути.

Бања со вар за несоница.

Вар, нане и смрека земе во еднакви количини, и да се направи лушпа пред спиење да се бања со резултат супа.

vanny-s-lipoj

Бања со смирувачки липа.

Вар, еукалиптус, мајчина душица, нане, рузмарин, жалфија - да се земе во еднакви количини, направи лушпа и се бања со него.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Исцелување бања за енергија на телото и умот радостИсцелување бања за енергија на телото и умот радост
Усвојување бањи за релаксација на телотоУсвојување бањи за релаксација на телото
Домашна бања слабеење и подмладување на кожатаДомашна бања слабеење и подмладување на кожата
Хербални бањи од болки во грботХербални бањи од болки во грбот
Корисни дома нога бањаКорисни дома нога бања
Билни бања за релаксација на телотоБилни бања за релаксација на телото
Лековити својства на хербални бањиЛековити својства на хербални бањи
Корисни својства за бањи телотоКорисни својства за бањи телото
Рецепти билни бањаРецепти билни бања
Колку пати на ден треба да се ладна бањиКолку пати на ден треба да се ладна бањи
» » Бања со вар

© 2011—2021 ma.ungurury.ru