Ресница perming

Оваа постапка е можност врши во салон за убавина, но, немирни и кинески производители сега нудиме комплет за домашна Перм.

ресница perming е сличен на познатата "трајна", тоа го прави можно да се задржи мавтајќи со резултати во рамките на одреден период. Така, освен во посебен хемиски состав, што предвидува примена на лосион, подготовките на хранливи материи и специјални лепила. Резултат ресница Перм е постабилна во споредба со лажни клепки, мастило и пинцета за извртување на трепките. По оваа постапка, дали се убави трепки, која, згора на тоа, не се бара секое утро да се грижиш за виткање на трепките користење на опасни машини или umaschivaniyu удари со тони на маскара. Времето спаси може да се посвети повеќе внимателен пиење на една чаша кафе под обврзувајќи ТВ разгровтана, а не да се спомене и фактот дека овој пат може да се посвети само нарцизам во огледалото, се восхитував колку е голема и експресивен стане очите.

Употреба ресница Перм

Друга предност на постапката - резултати трае зависи не само на самата постапка, но исто така и на својствата на вашите трепки. Трепките, дури и добро негувани и здрави, имаат прилично краток период од животот, покрај тоа што е потребно да се земат предвид стапката на раст на нова вашите трепки. А сепак, во нашите географски широчини, тоа е многу важен фактор да се земе во предвид квалитетот на производите кои се користат. Просечната варијанта, убавина извиткани трепки ќе ги заслепуваат другите од еден до четири месеци. Во принцип, четири месеци не е така малку, во ова време многу работи може да се промени, кои се движат од сезонските фактори, до вашиот вкус.

Штета на трепките и нивната состојба по

Недостатоците на ресница Перм треба да се должат субјективни фактори. Во спроведување на постапката дома, или со користење на услугите на професионалните "од плуг", постои можност за забрзан губењето на трепките, на алергиски дамки околу очите, на пенетрација на хемиски состав во окото. "Другите не ќе ја внесе око", толку комплицирано манипулации околу нив поумно да му верувате на професионалци.

Опис perming процедури

истата постапка ресница Перм се состои од низа на активности, вклучувајќи го и првиот - шминка за миење (течна, крем, вода). Од десет минути чекање за суши трепките.

Во тоа време, на форцепс може да ги собереш со прскалка, големина на четката, помалите пократко трепките.

Памук влошки натопени во вода, присилува надвор и имаат еден за секоја од долниот очен капак.Фаќајќи врвен трепки (очите се затворени), и да се стегне во полукруг. Потоа лепак се применува по камшик линија. Лепак во секој случај не треба да падне на очен капак, инаку отлепвам форцепс нема да биде лесно.

Со помош на дрвена апликатор израмнат трепките за униформа дистрибуција на површината на клешти.

Чистење на апликатор е да се примени на трепките посебен лосион на четврт-час (затворени очи).

две одделни удари со камшик, ако им се допаѓа на пролет да се потврди резултатите од работата со дрвен стап, да ги задржи својот облик - процесот е завршен, инаку се чека повеќе.

Потоа, во претходно аранжирани за маша трепките одредување лосион се применува на една четвртина час, следено со негување лосион, што е помалку од пет минути.

Користење на средство за чистење на комплет, нежно одделени од очен капак и ресница виткање на, а потоа конечниот акорд е навлажнувачки крем или гел на очни капаци.

Сега разбирам зошто професионалните тука?

Сподели на социјални мрежи:

Слични
» » Ресница perming

© 2011—2021 ma.ungurury.ru