Почесто отколку pinworms црви влијаат на децата

pinworms се мали, бели, црви, паразитски во долниот региони на двете тенки и дебели црева. црви pinworms да има должина од 1 cm и должината на животот за 1,5 месеци.

Кога поставување јајца, женскиот pinworms одат надолу до анусот, предизвикувајќи карактеристика чешање. Најмногу од сè, pinworm инфекција склони деца, бидејќи чешла нервозни место, тие носат јајца на црви во рацете, а потоа назад преку устата на цревата - така постои реинфекција.

Во рана фаза болест, глисти pinworms се прикажани без премногу тешкотии. Главно, третманот е придржување до хигиенски режим и да добијат anthelmintic препарати (на пример, Dekaris или Vermoxum).

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се третираат enterobiosisКако да се третираат enterobiosis
Како да се ослободите од глисти кај децатаКако да се ослободите од глисти кај децата
Како да се ослободите од црви брзо домаКако да се ослободите од црви брзо дома
Како да се ослободите од црви pinwormsКако да се ослободите од црви pinworms
Црви во сликаЦрви во слика
Како се црви во луѓетоКако се црви во луѓето
Како се црви во луѓетоКако се црви во луѓето
Стружење на enterobiosisСтружење на enterobiosis
Третман pinwormТретман pinworm
PinwormsPinworms
» » » Почесто отколку pinworms црви влијаат на децата

© 2011—2021 ma.ungurury.ru